Kukiz chce konkretów ws. sędziów pokoju. "Sam pójdę do opozycji po wotum nieufności dla Ziobry"

Paweł Kukiz domaga się przyspieszenia wprowadzenia sędziów pokoju. W rozmowie z portalem fronda.pl zapowiada, że jeżeli nic w tym kierunku - w ciągu dwóch miesięcy - nie pójdzie do przodu, osobiście wystąpi o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Paweł Kukiz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dojdziemy do porozumienia w sprawie sędziów pokoju i nie zostanie to uchwalone, nawet przy jakichś naszych ustępstwach, ale też niewielkich, to ja sam pójdę do opozycji z propozycją wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości".

- mówił lider Kukiz'15 pytany o wymagania koalicyjne w sprawie sędziów pokoju.

Przypomnijmy, że jeden z głównych postulatów Pawła Kukiza ma w założeniu znacząco usprawnić pracę wymiaru sprawiedliwości poprzez m.in. błyskawiczne załatwianie spraw zwykłych obywateli. Więcej o tym pisaliśmy m.in. w tekście poniżej.

Nadchodzące wybory

Polityk odniósł się również, do ostatniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej, gdzie prezes PiS na pytanie, czy Paweł Kukiz w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje z list Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział - "takie są ustalenia".

Lider Kukiz15 stwierdził, że "nie podejmie decyzji o starcie z PiSem", w sytuacji takiej, kiedy nie ma jeszcze zrealizowanych uzgodnień, jak ma to miejsce w przypadku oporu dotyczącego sędziów pokoju, które są przedmiotem umowy pomiędzy ugrupowaniami.

 

 


Źródło: fronda.pl, niezalezna.pl

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo