Podczas wojny na Ukrainie zaginęło około 20 tys. cywilów. O połowie z nich - brak informacji

Wojna na Ukrainie trwa już 120 dni. Od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej napaści, na Ukrainie zaginęło około 20 tysięcy osób. Niemal połowę z zaginionych udało się odnaleźć. Niestety, los pozostałych jest nieznany. Informację przekazał w czwartek przedstawiciel ukraińskiej policji Ołeksij Serhiejew, cytowany przez agencję Ukrinform.

flickr @Manhai - Russia Ukraine War - Day 42: Rows of body bags in Ukraine's Bucha

"W tym samym czasie (od 24 lutego - red.) zaginęły 533 osoby niepełnoletnie. Odnaleziono 360 z nich. Spośród dzieci, o których nie mamy informacji, 169 zaginęło w wyniku rosyjskiej agresji"

- dodał Serhiejew.

Tysiące zamordowanych cywilów

13 czerwca komendant główny ukraińskiej policji Ihor Kłymenko poinformował, że prowadzone są postępowania w sprawie śmierci ponad 12 tys. ukraińskich cywilów zamordowanych przez rosyjskie wojska, z czego 1200 ciał nie udało się jeszcze zidentyfikować. Przekazał również, że ponad 30 osób zginęło w ostrzałach konwojów humanitarnych.

Według policyjnych danych, tylko w obwodzie kijowskim najeźdźcy zabili ponad 1500 cywilów. Najwięcej zbrodni popełniono w rejonie (powiecie) buczańskim, gdzie zamordowano ponad 1,1 tys. osób.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina #Rosja #wojna

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo