Powstanie Rada ds. rodziny, edukacji i wychowania przy Prezydencie RP

W piątek zostanie powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada ds. rodziny, edukacji i wychowania. - Wsparcie rodzin i młodego pokolenia to jeden z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik.

prezydent.pl

Rada ds. rodziny, edukacji i wychowania będzie ósmą radą działającą w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Zostanie ona powołana w piątek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik - uzasadniając potrzebę powołania Rady - podkreślił, że wsparcie rodzin i młodego pokolenia to jeden z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy.

Zapowiedział, że Rada będzie liczyła kilkanaście osób i będzie zrzeszała przedstawicieli środowiska naukowego, a także działaczy organizacji społecznych. Przewodniczącym będzie jeden z doradców prezydenta.

"Rada zostanie powołana w charakterystycznym momencie, w dniu zakończenia roku szkolnego: uczniowie udadzą się na wypoczynek wakacyjny, a Rada rozpocznie swoje funkcjonowanie"

- powiedział Ćwik.

"Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewne wyjdzie po raz kolejny z propozycją zmian, jeśli chodzi o ustawę o systemie oświaty - po wecie prezydenta do nowelizacji Prawa oświatowego takie zapowiedzi ze strony ministerstwa były formułowane. Jest też cały katalog bieżących działań i spraw, które ta Rada będzie obejmować"

- powiedział Ćwik, pytany o planowane działania Rady.

Prezydencki minister zastrzegł jednak, że zadaniem nowego gremium nie będzie przygotowanie reformy systemu oświaty.

"Kompetencje do przygotowania zmian ustawowych i wprowadzania reformy leżą po stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki"

- powiedział.

"Rada będzie ciałem eksperckim i doradczym prezydenta. Jeśli MEiN będzie zwracało się z prośbą o przeprowadzenie konsultacji i rozmowy, to w ramach eksperckich spotkań na poziomie Rady to się będzie działo"

- dodał.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo