Polski kościół wchłonie archidiecezję lwowską? To "dzieło" rosyjskiej propagandy

Rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak powiedział, że "rosyjskie służby przygotowują materiały mające pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony". Odniósł się w ten sposób do informacji Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, jakoby KEP omawiała kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej. - Absurdalność tych informacja jest dosyć oczywista - podkreślił.

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP we Lwowie
Autorstwa Антон Супруненко - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35993562

Według rzecznika KEP "rosyjskie służby przygotowują pewne materiały, która mają pokazać polski Kościół od nie najlepszej strony".

"Wczoraj pojawiła się informacja Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS, że centralny organ władzy Kościoła katolickiego w Polsce – Konferencja Episkopatu Polski – omawia kwestię wchłonięcia archidiecezji lwowskiej Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie. Absurdalność tych informacja jest dosyć oczywista i trudno nawet to komentować"

– stwierdził ks. Gęsiak.

Jak zastrzegł, "Kościół także może się stać podmiotem gry politycznej związanej z interesami tej wojny".

"Dbajmy o interesy tych, którzy są w sposób szczególny tą wojną dotknięci, którzy cierpią: o ludziach, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu, do przymusowej emigracji. Prośmy, żeby Bóg i dobrzy ludzie ich wspierali"

– dodał.

Zaapelował, by media podawały "tylko i wyłącznie prawdziwe informacje na temat tego konfliktu".

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo