Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Dziś głosowanie nad wotum zaufania dla Trzaskowskiego

Rada Warszawy będzie dziś głosowała nad wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Choć opozycja ocenia rządy Trzaskowskiego negatywnie, to pozytywny wynik głosowania zapewnia większość rządząca.

Z raportu o stanie miasta dołączonego do projektu uchwały ws. wotum zaufania do Trzaskowskiego wynika, że w ubiegłym roku dochody miasta wyniosły 21 mld 595 mln zł, zaś wydatki 20 mld 285 mln zł. W budżecie na koniec 2021 r. pozostała nadwyżka 1 mld 309 mln zł.

Największe nakłady inwestycyjne stanowiła realizacja budowa II linii metra - 640 mln zł, następnie dokapitalizowanie spółki Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. - 100 mln, na trzecim miejscu znalazła się budowa Szpitala Południowego - 97,5 mln zł. Na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej przeznaczono 68,5 mln zł, a na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w rejonie ul. Nowaka-Jeziorańskiego 38,5 mln zł.

Zadłużenie Warszawy osiągnęło w zeszłym roku 5 mld 811 mln zł, co daje średnie zadłużenie jednego mieszkańca 3 239 zł.

W środę podczas konferencji prasowej zorganizowanej na dzień przed sesją Rady Warszawy, która będzie obradowała nad absolutorium wykonania budżetu, politycy Solidarnej Polski dokonali podsumowania realizacji obietnic inwestycyjnych składanych przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Wiceminister sprawiedliwości i były radny Warszawy Sebastian Kaleta podkreślił, że od wielu miesięcy Rafał Trzaskowski skarży się, że Warszawa ma za mało środków, tymczasem w 2021 roku budżet Warszawy to 21,5 mld zł, z czego niemal 14 mld to subwencje rządowe, PIT i CIT. To jest dwa razy więcej niż w 2015 roku.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo