Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Policjant z USA podejrzewany o bezczynność w trakcie strzelaniny wysłany na urlop

Komendant policji dystryktu szkolnego Uvalde w Teksasie Pete Arredondo, któremu zarzuca się, że popełnił błąd w reakcji na masową strzelaninę w szkole podstawowej, w której zginęło w niej 19 uczniów i dwie nauczycielki, został wysłany na przymusowy urlop.

Autorstwa VOA - https://www.youtube.com/watch?v=sXGascIEHF4, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=118389456

Kurator okręgu szkolnego Hal Harrell uzasadniał decyzję wysłania na przymusowy urlop komendanta szkolnej policji Pete'a Arredondo wciąż „niejasnymi faktami” w sprawie masakry w szkole podstawowej, Robb Elementary School, 24 maja. Nie odniósł się jednak do działań Arredondo jako dowódcy podczas ataku przestępcy na szkołę.

Rzeczniczka okręgu szkolnego odmówiła potwierdzenia, czy Arredondo będzie wciąż otrzymywał wynagrodzenie– podała AP.

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, płk Steven McCraw, ocenił na przesłuchaniu w Senacie stanowym, że Arredondo podjął "straszne decyzje", a reakcja policji była "całkowitą porażką".

Jak zeznał, w trzy minuty po tym, jak 18-letni zabójca Salvador Ramos wszedł do szkoły, na miejscu było wystarczająco dużo przedstawicieli organów ścigania, aby go powstrzymać. Policjanci uzbrojeni w karabiny, dodał, czekali na korytarzu szkolnym przez ponad godzinę z interwencją.

„Jedyną rzeczą, która powstrzymała oddanych sprawie funkcjonariuszy przed wejściem do klasy z zagrożonymi dziećmi był dowódca, który przedkładał życie funkcjonariuszy nad życie dzieci"

– podkreślił McCraw.

Jak wyjaśniał Arredondo w „Texas Tribune”, nie uważał się on za dowódcę operacji i zakładał, iż ktoś inny przejął nad nią kontrolę.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo