Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Są autorytetem, dają poczucie bezpieczeństwa, wsparcie... Maląg: Ojcostwo jest wspaniałą przygodą

- Dzień Ojca to radosne święto; Ojcowie są dla dzieci autorytetem, dają im poczucie bezpieczeństwa i wsparcie - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

pixabay

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Jest to międzynarodowe święto obchodzone w wielu krajach, ale w różnych terminach.

"Dzień Ojca to radosne święto, w którym podkreślamy, jak wielkim wyzwaniem i jak wspaniałą przygodą jest ojcostwo"

- powiedziała Maląg. "Ojcowie są dla dzieci autorytetem, uczą ich odpowiedzialności, radzenia sobie z problemami, a także dają poczucie bezpieczeństwa i wsparcie" - dodała.

Jak podkreśliła, ojcowie chętnie angażują się w proces wychowania. "Od stycznia do końca kwietnia tego roku zasiłek macierzyński z tytułu urlopu ojcowskiego pobierało 56,2 tys. mężczyzn" - podała.

Minister przypomniała również, że pracujący ojcowie mogą korzystać z takich uprawnień, jak zwolnienie z pracy z tytułu urodzenia dziecka, dwutygodniowy urlop ojcowski, urlop rodzicielski, czy prawo do części urlopu macierzyńskiego.

Jak przekazała, MRiPS przygotowuje kolejne rozwiązania ułatwiające godzenie życia zawodowego z rodzinnym. Służyć temu będą również procedowane obecnie zmiany w Kodeksie Pracy dotyczące pracy zdalnej.

"Wspieramy rodziców i robimy wszystko, by mogli oni cieszyć się z ojcostwa i macierzyństwa, by mogli spędzać czas wspólnie z dziećmi i budować z nimi relacje"

- podsumowała.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo