Kukiz komentuje ministerialną nominację dla Ścigaj

Z mojej perspektywy to korzystne, że w rządzie znalazła się osoba, którą jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów i sędziów pokoju, czyli tych postulatów proobywatelskich Kukiz'15 - tak ministerialną nominację dla Agnieszki Ścigaj ocenił Paweł Kukiz.

Twitter.com/Kancelaria Premiera

W środę przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj została powołana na funkcje ministra-członka Rady Ministrów. W rządzie będzie odpowiadać za integrację społeczną m.in. uchodźców z Ukrainy.

Kukiz odniósł się do nowej roli byłej posłanki Kukiz'15 w rządzie.

- Z mojej perspektywy to korzystne, że w rządzie znalazła się osoba, którą jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów i sędziów pokoju, czyli tych postulatów proobywatelskich Kukiz'15

 - ocenił polityk.

- Z perspektywy moich interesów politycznych - a interesem politycznym są niezmiennie od 2015 roku te postulaty - to bardzo dobrze - dodał.

Jak wskazał, Ścigaj "zawsze podkreślała, że postulaty proobywatelskie są dla niej najistotniejszymi obok działu, którym się zajmuje, czyli opieki społecznej i spraw socjalnych".

Kukiz nie chciał się natomiast odnosić do samego porozumienia o współpracy między PiS a kołem Polskie Sprawy.

Jak przekazał sekretarz Generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, podpisane przez PiS porozumienie z kołem Polskie Sprawy dotyczy wspierania rządu do końca kadencji. Klub PiS nie będzie na razie poszerzany.

- Porozumienie z kołem Polskie Sprawy dotyczy wspólnych głosowań, wspólnych propozycji programowych, ogólnie szeroko rozumianego wspierania rządu - powiedział i jest podobne do porozumienia z Kukiz'15, które zostało podpisane w ubiegłym roku.

Czteroosobowe dotąd koło Polskie Sprawy tworzyli obok Ścigaj także: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka. Poseł Szramka poinformował w środę przed południem, że zrezygnował z członkostwa w tym kole i ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym. 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo