Białoruś demonstruje obecność na granicy z Ukrainą. Łukaszenka rozmieszcza tam... drewniane czołgi

Atrapy czołgów stanęły na granicy ukraińsko-białoruskiej. Jak przekazał portalowi Ukraińska Prawda rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Ołeksandr Motuzjanyk - w ten sposób Łukaszenka chce zademonstrować obecność swoich sił.

Aleksander Łukaszenka
print screen

"W celu przeprowadzenia działań kamuflażu operacyjnego i zademonstrowania swojej obecności jednostki Sił Zbrojnych Białorusi umieszczają drewniane atrapy czołgów na terenach graniczących z Ukrainą”

- powiedział Motuzjanyk.

Dodał, że według informacji jego resortu Białoruś swoją gotowość bojową przy granicy z Ukrainą będzie sprawdzała do 25 czerwca. Zaznaczył przy tym, że siedem białoruskich batalionów nadal realizuje zadania wzmocnienia granicy ukraińsko-białoruskiej w obwodach brzeskim i homelskim.

"Główne ich działania skupiają się na prowadzeniu rozpoznania, sprawdzaniu sprzętu inżynieryjnego i ochronie granicy państwowej"

- powiedział.

 

"Tylko się nie śmiejcie"

- komentują dziennikarze agencji Unian na Telegramie.

Na atak z północy się nie zapowiada

Wcześniej w środę białoruskie ministerstwo obrony poinformowało o rozpoczęciu ćwiczeń z udziałem komisariatów wojskowych (komend uzupełnień) w obwodzie homelskim przy granicy z Ukrainą. Mają potrwać do 1 lipca.

Z kolei szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow poinformował na Telegramie, że na tym etapie wojny nie ma zagrożenia wkroczeniem armii białoruskiej na Ukrainę.

"Na Białorusi trwają szkolenia wojskowe, wzmacnianie granicy, trwa cały szereg działań wojskowych. Ale na tym etapie Białorusini nie mają na celu walki z Ukrainą. Jeśli będą mieli takie plany, dowiemy się o tym od razu i podejmiemy odpowiednie działania"

- oświadczył Budanow.

 


Źródło: PAP, unian.net, niezalezna.pl

#Ukraina #Białoruś #Aleksander Łukaszenko #wojna na Ukrainie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo