Oszukała w sieci ponad 50 osób. 23-latka została zatrzymana

23-latka sprzedawała w internecie rzeczy. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, iż rzeczy nie były wysyłane do osób, które je zakupiły. Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Gostynia (woj. wielkopolskie). 23-letnia oszustka wrobiła w ten sposób ponad 50 osób. Przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/HutchRock

Biuro prasowe gostyńskiej policji podało w środę, że mieszkanka powiatu gostyńskiego od grudnia 2019 roku przez blisko rok dokonywała oszustw poprzez jeden z ogólnodostępnych portali społecznościowych.

"Kobieta wystawiała oferty sprzedaży przedmiotów tj. kurtki, sukienki, bluzki, torebki, kamizelki, telefon komórkowy czy rękawiczki lateksowe tak niezbędne w okresie pandemii. Po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłała towaru"

- przekazała policja.

Oszukując kolejne osoby 23-latka zakładała nowe konta i profile. Oferowane towary sprzedawała za kilkadziesiąt - kilkaset złotych. Łącznie kobieta oszukała ponad 50 osób z całego kraju.

Policja podała, że kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i poddała dobrowolnie karze. Za oszustwa otrzymała karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywnę oraz objęta została dozorem kuratora.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wielkopolskie #kryminalne #Polska #oszustwo

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo