Brutalna bójka na berlińskim kąpielisku. "Uczestniczyło około 100 mężczyzn, w większości pochodzenia migracyjnego"

Kąpielisko w berlińskiej dzielnicy Steglitz było wypełnione po brzegi w niedzielę, kiedy około 100 młodych mężczyzn zaczęło ze sobą walczyć. Konieczna była interwencja policji. Zdaniem szefa związku zawodowego policji politycy unikają debaty na temat tego, że większość sprawców "ma pochodzenie migracyjne".

twitter.com/printscreen

Na nagraniach wideo widać, jak służby bezpieczeństwa najpierw próbują interweniować, ale potem bezczynnie przyglądają się, jak młodzi mężczyźni krzyczą na siebie i okładają się pięściami.

"Horror szczególnie dla rodzin, które chciały spędzić upalną niedzielę z dziećmi, bawiąc się na odkrytym basenie"

- zauważa 'Bild".

Kiedy około godziny 16.25 wybuchła bójka "w tłumie stały dzieci, w tle widać matki, które podrywają się i wyprowadzają swoje pociechy w bezpieczne miejsce".

Na miejsce przybyła policja. Rzecznik policji poinformował, że sytuacja uspokoiła się dopiero, gdy na miejsce przybyło 13 radiowozów.

Takim scenom można by zapobiec, gdyby przy wejściu do basenu była lepsza kontrola osób wchodzących na basen - powiedział dziennikowi "Bild" szef niemieckiego związku zawodowego policjantów Rainer Wendt.

"Zadaniem organizatora jest przeprowadzanie kontroli osób, a także kontrolowanie ich i, w razie potrzeby, ograniczanie. Nie wolno nam pozostawić przestrzeni publicznej tym brutalnym zbirom".

Zdaniem Wendta "polityka unika debaty" na temat sprawców, "to młodzi mężczyźni, nie wszyscy, ale większość z nich ma pochodzenie migracyjne, którzy w oczywisty sposób zagarniają dla siebie tę przestrzeń publiczną".

Śledztwo na miejscu zdarzenia doprowadziło do ustalenia czterech podejrzanych w wieku 23, dwóch 21 i 15 lat. Wobec tych czterech osób prowadzone jest teraz dochodzenie w sprawie szczególnie poważnego naruszenia spokoju.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo