Konsekwencji nie będzie! Tuska zapytano o zachowanie Jachiry w Sejmie. "Godne pochwały"

Dziś w Sejmie miało miejsce skandaliczne zdarzenie z udziałem posłanki PO Klaudii Jachiry. Podczas zaprzysiężenia szefa NBP na kolejną kadencję polityk rozrzuciła fałszywe pieniądze po sali. Wydawać by się mogło, że każdy takie zachowanie skrytykuje, jednak szef partii, do której Jachira należy, zdaje się być z niej dumny. - Każde zachowanie, działanie, każdy apel, który skróciłby męki Polaków, które są konsekwencją rządów prezesa NBP Adama Glapińskiego, jest godne pochwały, nie mam żadnych co do tego wątpliwości - skomentował Donald Tusk.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W czasie gdy prezes NBP Adam Glapiński, wybrany przez Sejm na drugą kadencję, składał w środę ślubowanie, posłanka KO Klaudia Jachira rozrzuciła z galerii sejmowej imitacje banknotów; również na sali plenarnej posłowie opozycji mieli krytyczne wobec szefa NBP transparenty. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek stwierdziła, że posłanka KO naruszyła swoim zachowaniem powagę Sejmu.

Tusk pytany w Białymstoku przez dziennikarzy, czy podobało mu się zachowanie Jachiry, odparł, że nic na ten temat nie może powiedzieć, gdyż nie obserwował zachowania posłanki. Dopytywany jednak czy rozrzucanie imitacji banknotów w Sejmie jest godne posłanki KO, odpowiedział:

"Każde zachowanie, każde działanie, każdy apel, który skróciłby męki Polaków, które są konsekwencją rządów Glapińskiego, jest godne pochwały". "Nie mam żadnych co do tego wątpliwości"

- powiedział.

Pytany, czy to oznacza, że nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec posłanki stwierdził: "Zamierzam wyciągnąć bardzo poważne konsekwencje, i doczekamy tego momentu, wobec Adama Glapińskiego".

Prezydent Andrzej Duda w styczniu br. złożył w Sejmie wniosek o powołanie Glapińskiego na prezesa NBP na drugą kadencję. Sejm powołał go na to stanowisko w pierwszej połowie maja br. Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na 6 lat. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo