Kontynuacja „Diuny” coraz bliżej. W ekranizacji kultowej powieści pojawią się nowi bohaterowie

Pierwsza część „Diuny” została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i widzów. Najnowsza ekranizacja kultowej powieści Franka Herberta doczekała się w tym roku nominacji do Oscarów w aż 10 kategoriach. Tymczasem, jak poinformowano, obsada do drugiej części jest już niemal skompletowana. Premiera planowana jest na 20 października 2023.

You Tube

„Diuna” z Timothée Chalametem w roli głównej została świetnie przyjęta przez widzów. Film zarobił na świecie ponad 400 milionów dolarów. Ekranizacja Denisa Villeneuve zdobyła także 6 statuetek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (m.in. za scenografię, muzykę Hansa Zimmera, efekty specjalne, dźwięk i zdjęcia). 

Co wiemy o drugiej części filmu? Według doniesień prasowych z branży kontynuacja „Diuny” ma być tym razem przedstawiona z perspektywy Chani, czyli bohaterki granej przez Zendayę. 

Ekipa pochwaliła się także, że nową twarzą w filmie będzie Léa Seydoux. 36-letnia francuska aktorka, gwiazda filmów o Jamesie Bondzie: „Spectre” i „Nie czas umierać” oraz „Życia Adeli”, zagra Lady Margot. 

Kogo oprócz niej zobaczymy w filmie? Na ekran powrócą: Timothée Chalamet, Zendaya (Chani) i Rebecca Ferguson, a także Josh Brolin ( Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar), Stellan Skarsgård (Baron Vladimir Harkonnen) oraz Dave Bautista (Bestia Rabban Harkonnen).

Do obsady dołączą także: Christopher Walken (imperator Szaddam IV), Florence Pugh (córka imperatora, księżniczka Irulan) oraz gwiazda "Elvisa" Austin Butler (Feyd-Rautha, bratanek Vladimira Harkonnena).

Denis Villeneuve od początku planował kontynuację, a nawet trzecią część „Diuny” (Frank Herbert napisał łącznie sześć książek z tej serii). Zdjęcia do „Diuny 2” mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo