Agnieszka Ścigaj dołącza do rządu. Czym zajmie się liderka koła Polskie Sprawy?

- Po wielu rozmowach programowych doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy. Agnieszka Ścigaj zajmie się w rządzie integracją społeczną - w tym falą uchodźców z Ukrainy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

N/z Agnieszka Scigaj. Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Wcześniej o tym, że toczą się takie rozmowy informował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Toczą się rozmowy z kołem poselskim Polskie Sprawy, którego przewodniczącą jest posłanka Agnieszka Ścigaj -  przyznał. 

Rzecznik rządu Piotr Müller informował natomiast, że jeszcze dzisiaj "będzie dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o stabilność rządową i parlamentarną". 

Podczas konferencji prasowej w Raszynie premier został zapytany o doniesienia medialne, które pojawiły się wcześniej w środę, że posłanka Ścigaj wejdzie do rządu.

"Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu"

- potwierdził Morawiecki.

Poinformował, że Ścigaj zajmować ma się "szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej". Jak podkreślił, to tematyka na której Ścigaj świetnie się zna i na której koncentruje się od wielu lat.

Premier zaznaczył, że Ścigaj zajmować będzie się kwestiami integracji społecznej w okresie "napięć na forum polskim, międzynarodowym związanym z falą uchodźców z Ukrainy, ale nie tylko".

"Tutaj mamy do czynienia ze zjawiskami o wiele szerszymi i tymi zagadnieniami będzie zajmowała się nowa pani minister"

- dodał.

Decyzja ta nie spodobała się jednak wszystkim politykom. Poseł Paweł Szramka poinformował w środę, że zrezygnował z członkostwa w Kole Polskie Sprawy. Ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym. - "Liczyłem na to, że potoczy się to zupełnie inaczej" - napisał poseł na Twitterze i załączył skan pisma, w którym informuje o rezygnacji.

Koło Polskie Sprawy liczyło do tej pory 4 posłów - w jego skład wchodzą, oprócz Szramki i Agnieszki Ścigaj, Andrzej Sośnierz i Zbigniew Girzyński.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

#polityka

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo