Jachira znowu robi cyrk z Sejmu. Wróblewski: „Infantylność staje się znakiem PO”

Posłanka KO Klaudia Jachira postanowiła zorganizować kolejny kuriozalny happening podczas obrad Sejmu. Gdy prezes NBP Adam Glapiński składał ślubowanie, Jachira rozrzuciła z galerii sejmowej imitacje banknotów.

Twitter @@radekfogiel

Adam Glapiński złożył w środę przed Sejmem przysięgę w związku z objęciem funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję.

W czasie gdy Glapiński składał ślubowanie, Jachira rozrzuciła z galerii sejmowej imitację banknotów - kopie pieniędzy przeznaczone do gier i celów edukacyjnych. Posłanka KO wysypała te banknoty nad ławami polityków PiS, interweniowała Straż Marszałkowska.

Prowadząca obrady marszałek Witek oświadczyła, że zachowanie Jachiry było skandaliczne i naruszyło powagę Sejmu. Zachowanie posłanki komentowali w mediach społecznościowych politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Jachira powiedziała dziennikarzom, że chciała pokazać do czego doprowadzi nadmierne drukowanie pieniądza przez NBP. - Nie ma mojej zgody, żeby prezes NBP, prezes Glapiński przysięgał na konstytucję, a tym samym ją złamał dodrukowując 144 mld zł, doprowadzając do najwyższej inflacji. Sprawił, że pieniądze masowo tracą na wartości, co wszyscy widzimy w codziennych zakupach - podkreśliła posłanka. Jak dodała, happening był jej własną inicjatywą.

Podczas ślubowania Glapińskiego posłowie opozycji skandowali też "drożyzna", a także trzymali transparenty z takimi napisami jak: "PiS=drożyzna", "Glapiński musi odejść. Rata kredytu hipotecznego +2350 zł. Drożyzna PiS".

Prezydent Andrzej Duda w styczniu br. złożył w Sejmie wniosek o powołanie Glapińskiego na prezesa NBP na drugą kadencję. Sejm powołał go na to stanowisko w pierwszej połowie maja br.

Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na 6 lat. Do wyboru potrzebna jest bezwzględna większość głosów. Prezesem NBP można być przez dwie kadencje. 

 


Źródło: Pap, Niezalezna.pl

#polityka

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo