Pijany jechał rowerem. Zrobił fikołka i uderzył w radiowóz

Popisowa jazda 34-latka z Tolkmicka zakończyła się dwoma wysokimi mandatami po 2,5 tys. zł. Rowerzysta spektakularnie zrobił rowerem fikołka i uderzył w radiowóz. Został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwym. Miał 3 promile alkoholu w organizmie - podała elbląska policja.

Policja
elblag.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Kadyny nad Zalewem Wiślanym. Rowerzysta został skontrolowany przez patrol ruchu drogowego.

"W trakcie zatrzymywania się brawurowo wywinął fikołka i uderzył głową w drzwi radiowozu. Na szczęście nic mu się nie stało. Skończyło się na niewielkiej deformacji karoserii. Okazało się jednak, że był pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwym. Otrzymał dwa mandaty po 2,5 tys. zł"

- poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Przypomniał, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

"Pamiętajmy, pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg" - dodał.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo