Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Królowa Elżbieta pokazała się bez laski. Po raz pierwszy od ośmiu miesięcy...

Brytyjska królowa Elżbieta II po raz pierwszy od czasu, gdy zaczęły się jej problemy z poruszaniem się, pokazała się we wtorek bez laski, którą się ostatnio podpierała.

Twitter/ The Royal Family

96-letnia monarchini przyjęła we wtorek na audiencji na zamku w Windsorze arcybiskupa Canterbury, Justina Welby'ego, który wręczył jej specjalny Krzyż Canterbury za jej "niestrudzoną służbę" Kościołowi Anglii w ciągu ostatnich 70 lat. Jak widać na opublikowanych zdjęciach, królowa poruszała się bez pomocy laski.

Nie licząc krótkiego okresu w 2003 i 2004 r., gdy było to spowodowane przebytą operacją usunięcia chrząstki, Elżbieta II zaczęła się publicznie pokazywać z laską w październiku zeszłego roku.

Niedługo potem zaczęły się jej problemy ze zdrowiem, przez które w następnych miesiącach bardzo ograniczyła udział w oficjalnych wydarzeniach. Później, przy okazji jednej z audiencji, królowa sama wspomniała o problemach z poruszaniem się. Od tamtego czasu w przypadku wszystkich wydarzeń, w których brała udział, podpierała się laską lub uczestniczyła w nich na siedząco.

Z powodu problemów z poruszaniem się, także w mniejszym stopniu niż pierwotnie było to planowane, uczestniczyła w głównych obchodach swojego Platynowego Jubileuszu, czyli 70-lecia panowania, które odbyły się w pierwszy weekend czerwca. 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo