Ukraińcy przeprowadzili atak na Wyspę Węży! Rosjanie mieli ponieść "znaczne straty"

Dowództwo Operacyjne Południe sił zbrojnych Ukrainy poinformowało, że siły ukraińskie przeprowadziły uderzenie na garnizon rosyjski na okupowanej Wyspie Węży na Morzu Czarnym. W komunikacie podano, że atak spowodował "znaczne straty".

Autorstwa Фотонак - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62277127

W komunikacie dowództwo poinformowało o "skoncentrowanym uderzeniu" przy użyciu "różnych sił i środków". Nie podało szczegółów. Zapewniło jedynie o stratach zadanych oddziałom nazywanym przez Rosjan garnizonem wyspy.

"Trwa operacja wojskowa wymagająca niepodawania informacji do czasu jej zakończenia"

- głosi oświadczenie na Facebooku

To kolejny sygnał o ataku ukraińskim w rejonie zajętej przez wojska rosyjskie wyspy, położonej 140 km od Odessy. 17 czerwca marynarka wojenna Ukrainy poinformowała, że zniszczyła rosyjski holownik morski transportujący na wyspę amunicję, uzbrojenie i żołnierzy.

Wyspę Węży wojska rosyjskie zajęły na początku inwazji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego br. Armia ukraińska informowała na początku czerwca, że Rosjanie rozmieścili na wyspie zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń, by zapewnić osłonę ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo