Rosjanie stracili podpułkownika. Pułk AZOW opublikował nagranie z akcji bojowej

Ukraińskie wojsko wyeliminowało rosyjskiego podpułkownika, Siergieja Gundorowa. Pilot zginął po trafieniu rakietą w jego samolot. Pułk AZOW opublikował w sieci nagranie z momentem eksplozji.

fot. facebook.com - printscreen

Wideo zamieścił na Telegramie i na Facebooku dowódca 2. Batalionu Sił Specjalnych "4308" Kijów, Dmytro Kucharczuk. Po kilku dniach przekazał informację, że w samolocie był pilot pierwszej klasy, podpułkownik Siergiej Gundorow.

To dopiero początek demilitaryzacji i denazyfikacji Moskiewskich Sił Powietrznych. To on dowodził wrogim MI-35, który został skutecznie zestrzelony przez nasz myśliwiec SSO "Azov" Kijów

- dodał Kucharczuk.
 

Dotychczas obustronnie potwierdzono śmierć generała Andrieja Suchowieckiego, generała Władimira Frołowa, majora Kanamata Botaszewa oraz generała porucznika Romana Kutuzowa. Rosjanie nie potwierdzili dotąd strat generałów Andrieja Kolesnikowa, Olega Mitajewa, Jakowa Razancewa i Andreja Simonowa. 

Informowano również o śmierci generałów Magomeda Tuszajewa, Witalija Gerasimowa i Andreja Mordwiczewa, ale w ich przypadku pojawiały się później nagrania wideo, które ukazywały - przynajmniej rzekomo - ich żyjących.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Facebook, Telegram, Polsat News

#Azow #Ukraina #Rosja

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo