Sakiewicz o dokonaniach Kaczyńskiego w rządzie: "Dziś jesteśmy zabezpieczeni przed napadem rosyjskim"

- Można go nie popierać, nie lubić, krytykować, ale w najważniejszej sprawie polskie państwo się sprawdziło. Dziś jesteśmy zabezpieczeni przed napadem rosyjskim - mówił w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" odnosząc się do rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera i przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

TVP Info / screen

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. i wykonywał zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W skład Komitetu wchodzą ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, koordynator służb specjalnych oraz minister spraw zagranicznych.

"Prezes od dawna zapowiadał, że okres przygotowań do wyborów wymaga jego obecności w strukturach partii i w kierowaniu partią przede wszystkim. Więc zapowiadał też dawno, że ustąpi z rządu w chwili, gdy jego prace nad ustawą o obronie ojczyzny zostaną zakończone"

- oświadczył dziś wicemarszałek Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Do rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera odniósł się na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 

"Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla 'Gazety Polskiej' zapowiadał swoje odejście, więc nie powinno być zaskoczenia. Nas też uprzedził, że niedługo po ukazaniu się tego wywiadu dymisja zostanie złożona. Musiał kilka spraw dokończyć. Rzeczywiście, dymisja została przyjęta"

- powiedział. 

Sakiewicz wskazał, że "Jarosław Kaczyński przyszedł do rządu z bardzo konkretną misją, która świadczy o jego ogromnej przenikliwości zjawisk politycznych",. 

"On przyszedł z misją ustawy o obronności, która miała gigantyczną skalę. To jest największa ustawa w Polsce jeśli chodzi o budowę armii. Było to półtora roku przed wybuchem wojny na Ukrainie. Śmiano się, po co tyle pieniędzy wydawać, jest tyle ważniejszych spraw, trzeba zwalczać patologie gospodarcze powstałe w wyniku epidemii, a tu tyle pieniędzy na czołgi, samoloty. Już wiemy po co"

- przypomniał. 

Zdaniem Sakiewicza "elity rządzące nawiązujące do obozu niepodległościowego, Lecha Kaczyńskiego, doskonale przewidziały rozwój sytuacji i nas zabezpieczyły".

"To mu kiedyś odda historia. Można go nie popierać, nie lubić, krytykować, ale w najważniejszej sprawie polskie państwo się sprawdziło. Dziś jesteśmy zabezpieczeni przed napadem rosyjskim"

- podsumował Sakiewicz. 

 


Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo