Rządowe wsparcie dla samorządów będzie rozszerzone. Premier wskazuje kolejne obszary

"Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem pomocy dla samorządów, a kolejne obszary wsparcia - oświata, służba zdrowia i infrastruktura będą przedmiotem dalszych konsultacji z odpowiednimi ministrami" - napisał premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Premier Mateusz Morawiecki
fot. twitter.com/PremierRP

Dziś w KPRM odbyło się posiedzenie Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego z udziałem przedstawicieli samorządów, premiera, a także wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera.

Jak napisał po spotkaniu w mediach społecznościowych Morawiecki, "rząd i samorządy działają wspólnie i pomagają". "Harmonijna współpraca administracji centralnej z lokalną jest dziś kluczowa z punktu widzenia efektywnej pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy i bezpieczeństwa państwa" - dodał.

Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem pomocy dla samorządów, a kolejne obszary wsparcia - oświata, służba zdrowia i infrastruktura będą przedmiotem dalszych konsultacji z odpowiednimi ministrami

- napisał szef rządu.

Premier wspomniał przy tym, że w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowano inwestycje publiczne realizowane przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce kwotami 23,8 mld zł (I edycja) i ponad 30 mld zł (II edycja).

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo