Chciała sprzedać ubrania w internecie. Straciła ponad 10 tys. zł

52-letnia mieszkanka gminy Zamość w województwie lubelskim padła ofiarą oszustwa w sieci. Kobieta chciała sprzedać za 15 zł ubrania na portalu sprzedażowym. W konsekwencji działania oszustów - straciła ponad 10 tysięcy złotych.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pixies

Mieszkanka gminy Zamość (woj. lubelskie) postanowiła sprzedać ubranie w postaci letniego kompletu za kwotę 15 złotych. Kobieta zamieściła ogłoszenie o sprzedaży na jednym z popularnych portali sprzedażowych. Zaledwie po kilku minutach otrzymała propozycję zakupu.

Zaczęło się niewinnie...

52-latka została poproszona o przesłanie adresu mailowego. Po niedługiej chwili otrzymała tam wiadomość, że kupujący opłacił już towar oraz dostawę. Treść wiadomości zawierała również link... Za jego pośrednictwem, kobieta miała „przyjąć zlecenie”. Kliknęła w link, wybrała swój bank i zalogowała się na rachunek podając login i hasło. Podała również swój PESEL oraz kod, który otrzymała wiadomością SMS. Po wpisaniu kodu pojawiła się informacja o błędzie, całą procedurę należało powtórzyć. Po wpisaniu nowego kodu została przekierowana na kolejną stronę, gdzie wpisała numer karty do bankomatu. Procedura przebiegła pomyślnie, a oszukana kobieta otrzymała informację, że pieniądze ze sprzedaży znajdą się na jej koncie najpóźniej za kilka godzin.

Czekając na zapłatę otrzymała z banku powiadomienie o pozytywnej weryfikacji wniosku kredytowego. Zszokowana 52-latka natychmiast zadzwoniła na infolinię banku, gdzie dowiedziała się, że ktoś na jej dane wziął kredyt na kwotę 5000 złotych. Ponadto z jej rachunku zostały wykonane dwie wypłaty na łączną kwotę 5400 złotych. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 10 000 złotych... O dokonanym na jej szkodę przestępstwie w sobotę powiadomiła policję. Trwa ustalanie okoliczności tego oszustwa.

 


Źródło: niezalezna.pl, lublin112.pl

#Zamość #Lubelskie #Polska #oszustwo #kradzież

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo