Jaką broń Niemcy przekażą Ukrainie? Ujawniono listę sprzętu

Od wtorku na stronie internetowej rządu RFN dostępna jest lista broni, sprzętu wojskowego i innych form wsparcia militarnego przekazanego lub obiecanego Ukrainie przez Niemcy. Lista obejmuje zarówno materiały i uzbrojenie pochodzące z zasobów Bundeswehry, jak i dostawy przygotowywane przez niemiecki przemysł zbrojeniowy, sfinansowane ze środków rządowych.

Zdjęcie autorstwa Terrance Barksdale z Pexels

Jak podkreślono w komunikacie biura prasowego rządu RFN, „rosyjski atak na Ukrainę 24 lutego 2022 roku był punktem zwrotnym”, który spowodował, że „kilka dni później rząd federalny podjął decyzję o kompleksowym wsparciu militarnym możliwości obronnych Ukrainy przy użyciu broni ciężkiej”.

Opublikowana we wtorek lista ma być regularnie aktualizowana, będą też dodawane do niej kolejne elementy wsparcia wojskowego. Lista dostępna jest TUTAJ

„Rząd federalny prowadzi rozmowy z krajami partnerskimi z Europy Środkowo-Wschodniej, które wciąż są w posiadaniu broni i sprzętu byłego Układu Warszawskiego. Dostarczając go na Ukrainę będą mogły odbierać w ramach wymiany systemy uzbrojenia z niemieckich magazynów przemysłowych. Celem tego działania jest zapewnienie, że Ukraina szybko otrzyma pilnie potrzebną broń”.
- podkreśla niemiecki rząd w komunikacie. 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo