Najnowszy numer „GP”: Skąd Ukraina ma Broń? Ujawniamy, kto naprawdę chce powstrzymać zdziczałą armię Putina

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 22 czerwca 2022 r. szczególnie polecamy raport specjalny Piotra Grochmalskiego „Skąd Ukraina ma broń. Moralny kac europejskich liderów”. Poza tym sensacyjne ustalenia „Gazety Polskiej” na temat tego, kto stoi za atakiem na narodowy koncern oraz tekst, w którym Grzegorz Wierzchołowski ujawnia, jak ludzie PO utopili 90 milionów. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska Codziennie

Informacje o dramatycznie spóźnionej o całe miesiące wizycie Scholza, Macrona i Draghiego w Kijowie, do których na miejscu dołączył Ioannis, zostały przyćmione przez doniesienia agencji Ukrinform, że polskie haubice Krab radykalnie zmieniły obraz bitwy o Siewierodonieck. Powstrzymały Rosjan i zadały im duże straty. Według doradcy ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, Rościsława Smirnowa, użycie polskiej broni ustabilizowało obronę i pozwoliło na dokonanie kontrofensywy w okolicach Iziumu, która sparaliżowała linie zaopatrzenia agresora.
- ujawnia Piotr Grochmalski.

Ponadto w numerze:

  • Tusk przebiera się za Trzaskowskiego. Zdrajcy kontra dupiarze. Zaostrza się wojna w PO

Tomasza Lisa wspierającego Tuska i obciążonego popieraniem Rosji zastąpił w „Newsweeku” popierający Trzaskowskiego antyklerykał Tomasz Sekielski. W odpowiedzi Tusk demonstracyjnie udzielił wywiadu portalowi Lisa NaTemat.pl. Jak ustaliła „Gazeta Polska”, przeforsowanie kandydatury Hanny Gronkiewicz-Waltz na Honorowego Obywatela Warszawy zostało przeprowadzone przez popierającego ją Tuska wbrew Trzaskowskiemu. Z kolei stronnicy Trzaskowskiego wieszczą koniec Tuska. – Tusk obiecał, że zablokuje KPO dla Polski i nie zdołał zablokować. Pokazał, że jest nieskuteczny. Oni liczą, że to będzie równia pochyła, do wyborów jest 18 miesięcy i on nie utrzyma się jako lider, będzie politycznym trupem – mówi nasz informator.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

  • By żyło się lepiej! Jak ludzie PO utopili 90 milionów

89,6 mln zł – tyle dokładnie kosztowały Termy Warmińskie, które niemiecki „Der Spiegel” umieścił na liście największych euroabsurdów w Polsce. Wielki kompleks rekreacyjny w Lidzbarku Warmińskim, który mimo zastrzeżeń ekspertów i samorządowców PiS otwarto z hukiem w 2016 roku, został właśnie wystawiony przez powiat lidzbarski na sprzedaż za... 45 mln zł. Pomysłodawcami tej kosztownej dla podatników inwestycji byli warmińsko-mazurski „baron” PO Jacek Protas oraz Jan Harhaj, starosta lidzbarski z Platformy.
- czytamy w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Kto stoi za atakiem na narodowy koncern? Konfederacja, SilniRazem, antyszczepionkowcy i rosyjskie trolle

Z danych NASK wynika, że informacje o akcji „Blokujemy Orlen” dotarły w mediach społecznościowych do ponad 4,1 mln użytkowników. „Finalnie treści nie były nadmiernie angażujące, co przełożyło się na fiasko samej akcji” – czytamy w raporcie, do którego dotarła „Gazeta Polska”. 
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • Kultura jest podstawą patriotyzmu i przetrwania narodów. Rozmowa z wicepremierem Piotrem Glińskim

Bardzo dobrze, że we współczesnych czasach w Polsce kultura się broni, bo bez kultury nie istniejemy jako wspólnota, jako społeczeństwo. Od poziomu, od jakości kultury zależy niemal wszystko. Spójrzmy na Ukrainę. Gdyby nie potencjał kultury, gdyby nie silne poczucie wspólnoty i tożsamości, Ukraińcy nie mieliby motywacji i potencjału, by bronić ojczyzny. To, co już czwarty miesiąc robią, wynika z ich poczucia tożsamości i wspólnotowości, a jednocześnie odrębności – a więc jest ściśle powiązane z kulturą. Podstawą patriotyzmu i przetrwania narodów.
- mówi wicepremier prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Rozmawia Jacek Liziniewicz.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo