Rusecka: Prezes Kaczyński uznał, że zostało wypełnione zadanie, jakie przed sobą postawił

Prezes Jarosław Kaczyński uznał, że jego misja w rządzie się zakończyła, że zostało wypełnione zadanie, jakie przed sobą postawił - powiedziała posłanka i wicerzecznik PiS Urszula Rusecka o odejściu prezesa PiS z rządu.

Jarosław Kaczyński
TVP Info/print screen

Pytana, czy szef MON zastąpi Kaczyńskiego w komitecie obrony, odparła, że "tak pewnie się stanie".

Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Moim następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak" - dodał.

Rusecka, pytana w Polskim Radiu 24, czy była zaskoczona informacją, zaprzeczyła, ale przyznała, że nie wiedziała o ogłoszeniu tej informacji we wtorek rano, gdyż - jak mówiła - "to pan prezes miał ogłosić ten moment, kiedy odejdzie z rządu".

"Natomiast zapowiadał już wcześniej, że będzie odchodził z rządu, ponieważ jego misja została wypełniona"

- dodała.

Przypomniała przy tym, że w październiku 2020 roku prezes PiS wchodził do rządu z „określoną misją”, którą było wzmocnienie obronności, bezpieczeństwa Polaków. Zwróciła też uwagę, że 18 marca została podpisana przez prezydenta ustawa o obronie Ojczyzny, którą przygotowywał i koordynował prezes Kaczyński. Wskazała ponadto na zapowiedzianą i już przygotowana ustawę o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej, która - jak zapewniła - "też zgodnie z zapowiedzią będzie procedowana tuż po wakacjach".

"W związku z powyższym prezes uznał, że jego misja w rządzie się zakończyła, że zostało wypełnione zadanie, jakie sobie przed sobą postawił i ta decyzja została dzisiaj przez samego pana prezesa ogłoszona"

- oświadczyła. Pytana, czy w związku z tą zmianą szef MON Mariusz Błaszczak zastąpi wicepremiera Kaczyńskiego w komitecie obrony i też zostanie wicepremierem, odpowiedziała, że "tak pewnie się stanie".

"Poczekajmy jeszcze moment, jeszcze chwilkę, kiedy ta nominacja przez pana prezydenta zostanie zmaterializowana. Pan minister Mariusz Błaszczak zajmuje się obronnością nie od dzisiaj; jest osobą naprawdę bardzo kompetentną, sprawdza się teraz, zwłaszcza w tym trudnym okresie kiedy mamy wojnę za naszą wschodnią granicą i na pewno będzie to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu"

- oświadczyła.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo