Widmo głodu to element planu Kremla! Czołowa propagandystka Putina: Będziemy ich głodzić, dopóki nie zniosą sankcji

Skutki wojny na Ukrainie mogą wywołać potencjalnie masowy głód – ostrzega dziennik „Washington Post”, powołując się na przedstawiciela amerykańskiego rządu. Tymczasem jedna z głównych twarzy prokremlowskiej propagandy Margarita Simonyan podczas Forum Ekonomicznego w Petersburgu podzieliła się z uczestnikami debaty krążącym w Moskwie cynicznym żartem, a w zasadzie panującym tam podobno przekonaniem, że… „cała nadzieja w głodzie”. Po chwili wyjaśniła, co dokładnie ma na myśli. Cała strategia opiera się na wykorzystaniu widma głodu w celu doprowadzenia krajów Zachodu do zniesienia nałożonych na Rosję sankcji.

Twitter / print screen

Z prognoz ośrodka Center for Global Development wynika, że wzrost cen wpędzi 40 milionów ludzi na świecie w skrajne ubóstwo i zagrożenie głodem. Z kolei system wczesnego ostrzegania o głodzie agencji USAID wymienia 10 krajów szczególnie zagrożonych klęską. Według indeksu, na skraju głodu jest ludność w części Etiopii, Kenii, Somalii, Sudanu Płd., Madagaskaru i Burkiny Faso.

W trakcie Forum Ekonomicznego w Petersburgu, Margarita Simonyan przedstawiła wizję, zgodnie z którą widmo głodu wykorzystywane jest przez Kreml, jako broń wymierzona przeciwko krajom Zachodu.

Teraz zacznie się głód, a oni zniosą sankcje i zaprzyjaźnią się z nami, bo zrozumieją, że nie można się z nami nie przyjaźnić.
- tłumaczyła Simonyan.

Kim jest Margarita Simonyan? To czołowa twarz prokremlowskiej propagandy Putina wymieniana jednym tchem obok takich nazwisk jak Władimir Sołowjow czy Olga Skabeeva. Od 25 roku życia jest naczelną telewizji RT, która kiedyś funkcjonowała pod nazwą Russia Today. 

Jak ich programy wpływają na rosyjską opinię publiczną? Kim są najważniejsi ludzie w kremlowskiej propagandzie? Film przygotowany przez ekspertów Ośrodka Studiów Wschodnich ujawnia kulisy dezinformacyjnej machiny Putina:

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo