Rosjanie w oparach absurdu. Proponują Maciejowi Rybusowi obywatelstwo i grzmią: „Polacy atakują”

Maciej Rybus nie pojedzie na mundial do Kataru. Taką decyzję podjął selekcjoner Biało-czerwonych Czesław Michniewicz, po tym jak piłkarz podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Rosyjska propaganda natychmiast postanowiła wykorzystać okazję i twierdzi, że "zawodnik jest w Polsce atakowany".

Maciej Rybus nie wystąpi w najbliższym czasie w reprezentacji Polski
fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W poniedziałek PZPN wydał komunikat dotyczący Macieja Rybusa. Piłkarz, który postanowił swoją przyszłość związać ze moskiewskim Spartakiem, nie będzie brany przez selekcjonera w najbliższych planach reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz poinformował Rybusa, że:

W związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze.

Rosjanie odlecieli po decyzji ws. Rybusa

W Rosji postanowiono skorzystać z okazji, by propagandowo zaatakować Polskę. 33-latkowi, który w przeszłości występował między innymi w Legii Warszawa i Olympique Lyon,  Dmitrij Swiszczow, deputowany Dumy Państwowej, chce zaproponować rosyjskie obywatelstwo.

Najpierw zaatakował go wiceszef polskiego ministerstwa spraw zagranicznych, a teraz federacja piłkarska. Rybus jest obywatelem Polski, a takie traktowanie obywateli jest obrzydliwe. Zamiast chronić obywatela swojego kraju, Polacy atakują go różnego rodzaju szykanami i krytyką. Straszą i grożą. Niedopuszczanie piłkarza do występów w reprezentacji z powodów politycznych jest dość obrzydliwe

- stwierdził Swiszczow na łamach tamtejszego "Sport-Expressu"

Rybus gra w Rosji od kilku lat i postanowił zostać w naszym kraju w trudnych czasach. Ma żonę Rosjankę, mówi w naszym języku. To wszystko zasługuje na nasz szacunek. Możemy udzielić Rybusowi wsparcia w uzyskaniu rosyjskiego obywatelstwa

- dodał rosyjski polityk.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Maciej Rybus #Rosja

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo