Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska przegrywa z Francją 1:3 w 90+9. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Robert Lewandowski z rzutu karnego • • •

Putin pod koniec miesiąca odwiedzi Białoruś. Pierwszy raz od trzech lat

Premier Rosji Michaił Miszustin poinformował dziś, że w najbliższym czasie prezydent Władimir Putin uda się z wizytą na Białoruś. Wraz z białoruskim dyktatorem Ałaksandrem Łukaszenką będą uczestniczyli w Forum Regionów Państwa Związkowego (ZBiR), które w tym roku odbędzie się w Grodnie, nieopodal granicy z Polską.

By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104141921

Jestem przekonany, że zbliżające się Forum Regionów z udziałem prezydentów [Rosji i Białorusi] da jeszcze głębszy impuls do współpracy międzyregionalnej – powiedział dziś szef rosyjskiego rządu podczas wizyty w Mińsku. Michaił Miszustin rozmawiał tam ze swoim białoruskim odpowiednikiem, Ramanem Hałouczenką. 

Forum Regionów Państwa Związkowego odbędzie się w dn. 30 czerwca-1 lipca.

Po raz ostatni Putin i Łukaszenka spotkali się osobiście 23 maja br. Do rozmów doszło wówczas w Soczi. Z kolei jeżeli chodzi o ostatnią wizytę Putina na Białorusi, miała ona miejsce 30 czerwca 2019r., gdy Putin udał się na ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich, które odbywały się w Mińsku. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Grodno #spotkanie #Łukaszenka #Putin #Białoruś #Rosja

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo