Prężny rozwój polskiego wybrzeża. Morawiecki: Przenosimy gospodarczy środek ciężkości

Dzięki inwestycjom w portach morskich, przekopowi Mierzei Wiślanej, budową gazociągu Baltic Pipe, gospodarczy środek ciężkości kraju niedługo przeniesie się na północ Polski - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zwracając się do uczestników odbywającego się w Gdyni Forum Wizja Rozwoju.

fot. Adam Guz/ KPRM

- Forum Wizja Rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Tu, wraz z przekopem Mierzei Wiślanej, inwestycjami w porty, w budowę Baltic Pipe, niedługo przeniesie się gospodarczy środek ciężkości kraju

- powiedział szef rządu.

- Przed państwem ogromna szansa wykorzystania tego rodzącego się na północy potencjału i nie mam wątpliwości, że ta szansa zostanie wykorzystana - dodał.

Premier podkreślił, że w obecnej sytuacji suwerenność Polski może zależeć od szybkości działań na polu gospodarczym.

- Choć z trudem podnosimy się po perturbacjach pandemicznych, to nie stać nas na spowolnienie. Przyspieszenie jest kwestią naszego być albo nie być

- powiedział szef rządu.

Dodał, że polska gospodarka powinna zmieniać się w taki sposób, aby w przyszłości była bardziej odporna na ewentualne kolejne kryzysy.

V edycja Forum Wizja Rozwoju rozpoczęła się w poniedziałek w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Tematyka dwudniowej imprezy z udziałem ekonomistów, polityków, naukowców i przedsiębiorców poświęcona jest najważniejszym wyzwaniom stojącymi przed polską gospodarką, m.in. związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, gospodarką morską, troską o rozwój społeczności lokalnych.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo