Biedroń zapowiada, że jedzie walczyć o KPO dla Polski. Wiśniewska: „To jakaś obrzydliwa hipokryzja”

Nowa Lewica zapowiedziała, że jej przedstawiciele spotkają się z unijnymi komisarzami i w rozmowie z nimi będą zabiegać o to, aby fundusze z Krajowego Planu Odbudowy trafiły do Polski jak najszybciej. W dobre intencje polityków totalnej opozycji nie wierzy posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska. - To działanie policzone na politykę wewnętrzną, które nie ma nic wspólnego z dotychczasową praktyką w PE - oceniła w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Fot. Aleksiej Witwicki

- Na początku przyszłego tygodnia prezydium Nowej Lewicy spotka się w Brukseli z unijnymi komisarzami ws. polskiego Krajowego Planu Odbudowy

- poinformował współprzewodniczący partii, europoseł Robert Biedroń.  - Zrobimy wszystko, aby te środki jak najszybciej do Polski trafiły, bo my chcemy i pieniędzy z Unii Europejskiej, i praworządności - zapowiedział.

Intencje Biedronia 

Zapytaliśmy europosłankę Prawa i Sprawiedliwości Jadwigę Wiśniewską o to, czy wierzy w dobre intencje Nowej Lewicy w sprawie przyśpieszenia wypłacenia funduszy z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski. - To jakaś obrzydliwa hipokryzja! - oceniła. 

- Doskonale pamiętam, jak Biedroń wydzierał się z mównicy w Parlamencie Europejskim, krzycząc, że Kaczyński "figę dostanie". To jest dokładny cytat, tak się wyrażał. I teraz oni chcą się przebierać w nowy kostium i mówić, że będą zabiegać o te środki? W ostatnim tygodniu w PE odbyły się dwa posiedzenia komisji LIBE, której jestem członkiem i na nich przedstawiciele frakcji, do której należy Lewicy, żądali blokowania środków dla Polski.

- wyjawiła posłanka. 

Lewicowa farsa 

Jadwiga Wiśniewska postanowiła przy tej okazji skierować kilka pytań do posłów Nowej Lewicy, deklarując chęć walki o środki dla Polski. - Czy zamierzają upomnieć te osoby z ich frakcji, które do tej pory szkalowały Polskę, żeby nigdy więcej w ten sposób się nie wypowiadały? Jeżeli tak zrobią, to rzeczywiście możemy powiedzieć, że mają dobre zamiary w tej sprawie. W przeciwnym razie uczestniczymy w kolejnej lewicowej farsie, która ma służyć polityce wewnętrznej - zakończyła. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo