Tusk zrobił happening w Myślenicach. Burmistrz nie wytrzymał: "Wracaj pan do Brukseli"

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice nie wytrzymał, gdy zobaczył to, co wyprawia przed siedzibą jego urzędu lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Wytknął politykowi opozycji, jak było za czasów rządów PO-PSL. - Wracaj panie Tusk do Brukseli, tam było ci lepiej! - skomentował postawę polityka PO.

Donald Tusk
fot. transmisja z konferencji Platformy Obywatelskiej

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w Myślenicach przygotował happening, w którym pokazał, jak bardzo nie zgadza się z wyrokiem sądu w sprawie swojej partyjnej koleżanki z tego miasta. Przed tamtejszym urzędem stanęła tablica, a na niej... krytyczna wobec PiS kartka. W odpowiedzi od ludzi usłyszał, żeby... "spieprzał".

Do wizyty Tuska odniósł się także miejscowy burmistrz Jarosław Szlachetka. To pod siedzibą urzędu odbywał się cały happening. 

- Panie Tusk, szkoda, że Myślenicami i Małopolską nie interesował się pan za swoich rządów, tak jak robi to pan dzisiaj. To za czasów, kiedy pan był premierem, Małopolska i Myślenice nie mogły doczekać się ważnych inwestycji związanych z budową bezkolizyjnych skrzyżowań na myślenickim odcinku Zakopianki, budową nowej drogi S7 z Lubnia w kierunku Nowego Targu, północnej obwodnicy Krakowa, „Sądeczanki” czy choćby połączenia kolejowego Kraków-Myślenice, na które wówczas „piniędzy nie było

- napisał na Twitterze Szlachetka.

- Dla pana wiedzy część z tych inwestycji jest już w fazie ukończenia, realizacji bądź też projektowania dzięki dobrej zmianie w 2015 roku i rządom PiS. Dzisiaj zaatakował pan niezależny wyrok sądu ws. nielegalnego rozklejania plakatów w miejscach niedozwolonych na terenie UMiG Myślenice oraz Pomnika Niepodległości. Na łamanie prawa i upolitycznienie sądów nigdy nie dam zgody - kontynuował burmistrz, kończąc swój wywód słowami:

Wracaj panie Tusk do Brukseli, tam było ci lepiej!

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Myślenice #Donald Tusk

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo