Taka praworządność? Sąd skazał działaczkę PO, Tusk się sprzeciwia. Od przechodnia usłyszał: "ty oszuście"

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w Myślenicach przygotował happening, w którym pokazał, jak bardzo nie zgadza się z wyrokiem sądu w sprawie swojej partyjnej koleżanki z tego miasta. Przed tamtejszym urzędem stanęła tablica, a na niej... krytyczna wobec PiS kartka. W odpowiedzi od ludzi usłyszał, żeby... "spieprzał".

Happening Tuska przed urzędem
fot. transmisja na żywo Platforma Obywatelska

Przewodnicząca PO w Myślenicach podczas jednej z grudniowych demonstracji, na płycie zabezpieczającej wejście do urzędu zamieściła kartkę z napisem „PiS=drożyzna”. Sprawa trafiła przed sąd, który uznał, że kobieta umieściła afisz bez zgody zarządzającego tym miejscem burmistrza i wymierzył jej karę nagany, zwalniając jednocześnie od kosztów. 

 
Kobieta zapowiedziała, że nie zgadza się z tym wyrokiem (może złożyć sprzeciw od wyroku nakazowego, co zapewne już uczyniła). Ale, dość nieoczekiwanie, nie zgadza się z nim także... Donald Tusk. Lider Platformy pojechał do Myślenic, by wesprzeć partyjną koleżankę. I choć politycy PO często mówią o praworządności, to jednak w tej sprawie Tusk wystąpił... przeciwko wyrokowi sądu. Zrobił to zapewne dlatego, że kartka, którą wywiesiła działaczka PO, zawierała krytykę wobec PiS. Czyżby wówczas, zdaniem lidera PO, prawo nie miało znaczenia?
- Nie możemy pozwolić na to, żeby zwykli obywatele, którzy mówią rzeczy oczywiste, byli karani - podkreślał Tusk. W trakcie konferencji prasowej Tusk sam przykleił kartkę z hasłem, za który ukarano Wincenciak-Walas. Zrobił to jednak nie na drzwiach, a na... tablicy, którą przywieziono na konferencję.

Kobieta podziękowała Tuskowi za wsparcie. - Myślę, że teraz będziemy razem ścigani i razem sobie damy radę - dodała. Jest się czym chwalić?

Przechodzień do Tuska: "Ty oszuście"

Jeżeli Tusk liczył, że w Myślenicach, w związku z happeningiem spotka go miłe przyjęcie, to się przeliczył...

- Ty oszuście, stąd spieprzaj! Nie ma dla Ciebie miejsca, dziadu jeden

- powiedział jeden z przechodniów, kiedy zobaczył lidera PO. 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo