Igor Denisow przeciwko wojnie na Ukrainie. Rosyjskie media zignorowały jego wypowiedź

Igor Denisow, były kapitan piłkarskiej reprezentacji Rosji, jako jeden z nielicznych rosyjskich sportowców jest przeciwny wojnie na Ukrainie. Rosyjskie media nie opublikowały jego przesłania.

Igor Denisow
fot.Елена Рыбакова, via Wikimedia Commons

"To był szok i przerażenie, gdy dowiedziałem się o inwazji w lutym" - powiedział 38-letni były kapitan reprezentacji Rosji. Wywiad z Igorem Denisowem ukazał się na Sportblogger Nobel Arustamjan.

Apel przeciwko wojnie

Jestem przeciwny umieraniu ludzi. Społeczeństwo rosyjskie jest częściowo winne tej wojnie, ponieważ nie przedstawiamy rządowi naszego punktu widzenia

– podkreślił piłkarz, który był także czterokrotnym mistrzem Rosji.

Denisow na początku wojny wysłał nawet wiadomość wideo do prezydenta Władimira Putina, w której nagrał prośbę o zaprzestanie wojny. "Jestem gotów uklęknąć przed tobą" – powiedział na nagraniu. Rosyjskie media nie opublikowały tego przesłania.

Denisow w kadrze narodowej w latach 2008-2016 rozegrał 54 mecze. Za kadencji selekcjonera Fabio Capello w roku 2012 był kapitanem Sbornej. Piłkarz grał w Zenicie Sankt Petersburg, Anży Machaczkała, Dynamie Moskwa i Lokomotiwie Moskwa, w którym w roku 2019 zakończył karierę.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Igor Denisow #Rosja

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo