Legia ma nowego bramkarza

Dominik Hładun, występujący przez większość dotychczasowej kariery w KGHM Zagłębiu Lubin, przechodzi do Legii. Jak poinformował w środę warszawski klub, 26-letni bramkarz podpisał kontrakt do końca sezonu 2025/26.

Dominik Hładun
Twitter.com @Legia Warszawa

Wychowanek Zagłębia Lubin zadebiutował w ekstraklasie w 2018 roku i do tej pory rozegrał 109 meczów. Oprócz półrocznego wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice (jesienią 2015 roku) całą karierę spędził w klubie z Dolnego Śląska.

Jak podkreśliła Legia, bramkarz ma bardzo dobre warunki fizyczne - mierzy 190 cm.

"Kiedy odzywa się taki klub jak Legia, to ciężko odmówić. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu" - przyznał Hładun, cytowany na stronie klubu.

W ubiegłym sezonie ekstraklasy bramkarz rozegrał 23 mecze i spędził na boisku 2070 minut.

"Dominika oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać. Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Krzysztofa Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości" - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

Cztery dni wcześniej warszawski klub poinformował, że z drużyny odchodzi austriacki bramkarz Richard Strebinger. Kontrakt z 29-letnim piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Już wcześniej było wiadomo, że Legię opuści też 42-letni Artur Boruc, były znakomity golkiper reprezentacji Polski.

Stołeczny klub nie obronił w minionym sezonie mistrzostwa kraju, ukończył rozgrywki na 10. miejscu w tabeli.(

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Dominik Hładun #Legia Warszawa #transfery #Ekstraklasa

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo