W czwartek burze z gradem na południu Polski

W nocy na północnym wschodzie prognozowane są przelotne opady deszczu. W czwartek, jak powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, spodziewane są już w całym kraju, a burze z gradem mogą wystąpić na południowym zachodzie.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Popadać może w całym kraju.

"W pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie możliwe również burze. Najbardziej intensywne zjawiska w tych burzach spodziewane są na południowym zachodzie. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku Górnym, Małopolsce może spaść grad" – powiedziała synoptyk IMGW.

Zaznaczyła, że w prognozowanych na tym obszarze burzach może spaść do 35 mm deszczu, a wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.

Temperatura będzie rosła. "Nadal najchłodniej na Wybrzeżu i na krańcach północnych. Tam od 18 do 21 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 22 do 27 stopni" – podała Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #burza #grad

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo