Z OSTATNIEJ CHWILI

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: Ukraina przeszła długą drogą od rewolucji godności i wybrała jasno - chce być demokracją • • • Ursula von der Leyen do ukraińskich deputowanych: przed wami długa droga, ale Europa będzie po waszej stronie tak długo, jak będzie to potrzebne; widzę europejską przyszłość Ukrainy • • •

Narodowy Bank Polski informuje: Banknot „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem” nagrodzony w Tallinie

Banknot kolekcjonerski „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem” został nagrodzony przez jury międzynarodowej konferencji „High Security Printing EMEA” w Tallinie, które przyznało mu tytuł najlepszego banknotu kolekcjonerskiego 2021 roku.

Foto: mat. prasowy
NBP

Banknot kolekcjonerski NBP o wartości nominalnej 20 zł, upamiętniający Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, został wyemitowany w uznaniu jego zasług dla Ojczyzny. 
Na przedniej stronie banknotu znajduje się portret Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, wizerunek Orderu Orła Białego oraz Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Na stronie odwrotnej zaprezentowano budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, tłum strajkujących w stoczni w Gdańsku, napis SOLIDARNOŚĆ oraz widok Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu.

Banknot ma najnowocześniejsze zabezpieczenia, m.in. dwukolorową nitkę zabezpieczającą w metalicznych kolorach białym i czerwonym, tłoczoną złotą folię, reliefowe tło, wielokolorowy efekt kątowy oraz mikrotłoczenie i specjalny raster.

 

Materiał Partnera

 


Źródło: NBP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo