Węgrzy przed Niemcami. Sensacyjne zwycięstwo Madziarów nad Anglikami w Lidze Narodów

Piłkarska reprezentacja Anglii sensacyjnie przegrała 0:4 z Węgrami w rozgrywkach Ligi Narodów. Po tym zwycięstwie Madziarzy prowadzą w tabeli grupy 3 wyprzedzając Niemców, Włochów i Wyspiarzy.

Bratankowie niespodziewanie pokonali Anglię w piłkarskiej Lidze Narodów
fot. mlsz.hu

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło we wtorek w grupie A3 piłkarskiej Ligi Narodów. Niemcy pokonały w Moenchengladbach Włochy 5:2, a Anglia sensacyjnie przegrała w Wolverhampton z Węgrami 0:4.

Kompromitacja finalistów Euro 2020

W Niemczech gospodarze prowadzili już 5:0 po trafieniach Joshuy Kimmicha (10.), Ilkaya Guendogana (45+4. z karnego), Thomasa Muellera (51.) oraz dwóch Timo Wernera dwie (68. i 69.). Straty Italii zmniejszyli w ostatnim kwadransie 18-letni Wilfried Gnonto (78.) oraz o pięć lat starszy Alessandro Bastoni (90+4).

Z kolei Węgry pokonały Anglię po raz drugi z rzędu. Ogromną niespodzianką była już ich wygrana w inauguracyjnej kolejce w Budapeszcie 1:0, a tym razem "Madziarzy" sprawili dużo większą sensację. Bramki zdobyli Roland Sallai (16. i 70.), Zsolt Nagy (80.) oraz Daniel Gazdag (89.).

W grupie ze znacznie wyżej notowanymi rywalami - Anglią, Niemcami i Włochami - Węgrzy zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Niemcy, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie LN, zgromadzili sześć, a Włochy mają pięć. Tabelę zamyka Anglia z dwoma.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Węgry #Anglia #Liga Narodów

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo