Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Belgia lepsza, ale wstydu nie było. Gol Batshuayiego dał im zwycięstwo na Narodowym

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią 0:1 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów, który odbył się w Warszawie. Bramkę zdobył Michy Batshuayi w 16. minucie. Polacy byli bliscy wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy, ale Nikoli Zalewskiemu zabrało niewiele, by celnie wykończyć dobre odegranie Lewandowskiego.

Matty Cash w pojedynku z Belgami
Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Belgowie posiadali przewagę optyczną przez cały mecz, jednak najlepszym opisem spotkania jest statystyka celnych strzałów. W ciągu całego pojedynku Belgowie oddali cztery celne strzały (te poza golem w samej końcówce), a Polacy ani jednego. Przy piłce goście utrzymywali się niemal przez 70 procent czasu. W 90. minucie po kolejnym świetnym podaniu Lewandowskiego Świderski trafił w słupek.