Lisiewicz do radnych z Poznania: porąbało was?! To może Peja niezasłużony dla rapu, a Acid Drinkers dla metalu? (FILM)

- Uznaliście idiotycznie, że Jacek Kowalski, który rozsławia Poznań swoimi balladami od dziesięcioleci nie jest zasłużony dla Poznania, bo krytykuje LGBT. No to idźcie dalej. Skoro Peja w utworze „997” wypowiada słowa, które mogą być odbierane jako homofobiczne, to nie jest zasłużony dla poznańskiego rapu. W ogóle nie miał z nim nic wspólnego! Za chwilę okaże się, że Acid Drinkers nie jest zasłużone dla poznańskiego metalu, bo grał tam Litza, a to katolik z Arki Noego. Potem ja się wam odgryzę: jeśli Grabaż z Pidżamy Porno ma teraz poglądy bliskie Gazety Wyborczej, to ja nigdy nie słyszałem piosenki „Ezoteryczny Poznań”! A wy odpowiecie, że lider Lombardu Grzegorz Stróżniak, który jest po tej mojej, złej, pisowskiej stronie, ma być skreślony. Nie uważacie, że to jednak szaleństwo? Że zasługi powinny być uznawane niezależnie od tego, co kto sądzi o gejach? –  zaapelował do poznańskich radnych Piotr Lisiewicz, autor „Wywiadu z chuliganem”. Poniżej jego mocna rozmowa na ten temat z prof. Jackiem Kowalskim, którego zasługi zakwestionowali radni. [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

Trudno wyobrazić sobie artystę bardziej związanego Poznaniem i Wielkopolską, niż opisujący jej historię Jacek Kowalski z podpoznańskiego Kórnika. W 1995 Jacek Kaczmarski i Jacek Kowalski nagrali w poznańskim ośrodku TVP słynny koncert „Dwie Sarmacje”. Kowalski poświęcił historii Wielkopolski dziesiątki utworów, jak choćby „Skrzetuski Wielkopolanin”, „Gawęda szlachecko-rzeźnicka o Morawskim” czy „Marsylianka Wielkopolska” oraz całą płytę opowiadająca historię Powstania Wielkopolskiego.

Dlatego też kandydaturę prof. Kowalskiego na zasłużonego poznaniaka zaakceptowały początkowo wszystkie kluby w radzie miasta, jednak po publikacjach Gazety Wyborczej, gdzie artysta został nazwany homofobem, radni m. in. Lewicy i Koalicji Obywatelskiej zagłosowali przeciw.

- Zgodnie z tą logiką, Jacek Kaczmarski, który występował z Jackiem Kowalskim też by w Radzie Miasta przepadł przez swój utwór „Tradycja” bo tam było o „zboczeniach” – skomentował Piotr Lisiewicz. Utwór zaczyna się bowiem od słów:

Spójrzcie na królów naszych poczet
Kapłanów durnej tolerancji
Twarze jak katalogi zboczeń
Niesionych z Niemiec, Włoch i Francji

Jak mówi Lisiewicz, to słowa zdecydowanie bardziej „homofobiczne”, niż te zarzucane prof. Kowalskiemu.

Gazeta Wyborcza manipulowała moimi wypowiedziami. Na początku cytuje się moją wypowiedź, w której mówię o homoseksualizmie jako o dewiacji. Następnie mówię, że tą przypadłością byli dotknięci liczni ludzie, których podziwiam. I będziemy ich podziwiali, bo będą tacy się pojawiali – powiedział w „Wywiadzie z chuliganem” Jacek Kowalski.  - Ale później ta moja wypowiedź nie była już cytowana w całości, tylko cytowano wypowiedź jednego z tych aktywistów, który mówił, że ja inaczej homoseksualistach się nie wyrażam, jak dewianci. To jest po prostu kłamstwo.

Zdaniem Lisiewicza charakterystyczne jest, że przeciwko kandydaturze Kowalskiego nie zagłosowali niektórzy starsi radni PO. - Przewodniczący Rady Grzegorz Ganowicz popiera LGBT, ale jednocześnie umie posługiwać się nożem i widelcem, ma solidarnościowy rodowód, więc stwierdzenie, że Jacek Kowalski jest niezasłużony nie przeszło mu przez usta. Natomiast 31-letni radny Bartłomiej Ignaszewski, typek znikąd, robił wrażenie, że pierwszy raz słyszy o artyście i kajał się, że nie „wyłapał” jego wypowiedzi wcześniej. Śmiać się czy płakać?  – komentuje Lisiewicz.

Mocna rozmowa na temat cenzury LGBT oraz fragmenty najpiękniejszych utworów Jacka Kowalskiego poniżej:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jacek Kowalski #Wywiad z chuliganem #LGBT

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo