PZPN rozwiązał umowę ze Stolarczykiem

Maciej Stolarczyk przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji do lat 21 - poinformował we wtorek Polski Związek Piłki Nożnej. Pod jego wodzą drużyna nie zdołała awansować do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Maciej Stolarczyk
fot. PZPN

Jak przypomniała piłkarska federacja, 50-letni szkoleniowiec poprowadził biało-czerwonych w trzynastu spotkaniach – jedenastu kwalifikacyjnych oraz dwóch towarzyskich. Polacy wygrali siedem z nich, w trzech padł remis i trzykrotnie przegrali.

Jedną z porażek ponieśli niedawno w ostatniej kolejce eliminacji MME - u siebie 1:2 z Niemcami, tracąc definitywnie szansę udziału w barażach o awans do turnieju. To z kolei oznacza, że nie wystąpią również w igrzyskach olimpijskich 2024.

Stolarczyk został trenerem młodzieżówki w październiku 2020 roku, zastępując Czesława Michniewicza (obecnego selekcjonera dorosłej kadry), który krótko wcześniej - we wrześniu 2020 - objął funkcję szkoleniowca Legii Warszawa.

Jako piłkarz Stolarczyk występował m.in. w Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków. W obu tych klubach pracował też jako główny trener.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Maciej Stolarczyk #reprezentacja Polski U21 #młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo