Jan Urban nie jest już trenerem Górnika Zabrze

Jan Urban nie jest już trenerem piłkarzy Górnika Zabrze – poinformował klub. Były reprezentant Polski prowadził drużynę przez rok, miniony sezon zabrzanie zakończyli na ósmym miejscu w tabeli ekstraklasy.

Jan Urban
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

"W najbliższych dniach zajęcia z zespołem poprowadzi dotychczasowy trener drugiej drużyny Piotr Gierczak” – napisano w lakonicznym komunikacie.

Mieszkający od lat w Hiszpanii szkoleniowiec rok wcześniej zastąpił Marcina Brosza. W poniedziałek poprowadził pierwszy powakacyjny trening, dzień później stracił pracę.

Jak zapewniał po zakończeniu rozgrywek prezes Górnika Arkadiusz Szymanek kontrakt trenera miał być ważny jeszcze przez kolejny sezon, a tematu zmiany na tym stanowisku miało nie być. W ostatnich dniach trwały za to w mediach spekulacje na temat odejścia... prezesa, który objął tę funkcję pod koniec stycznia.

60-letni Urban w barwach Górnika wywalczył jako piłkarz trzy mistrzostwa Polski, potem przeszedł do hiszpańskiej Osasuny Pampeluna. Do Zabrza wrócił w 1998 roku, by zakończyć tam karierę zawodniczą. W przeszłości był szkoleniowcem m.in. Legii Warszawa, z którą w 2013 roku sięgnął po mistrzostwo Polski, Lecha Poznań i Śląska Wrocław.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jan Urban #Górnik Zabrze #Ekstraklasa #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo