Kaczyński zakpił z Tuska. Pytany o propozycję cen benzyny: "Gdybym ja został premierem, byłaby po złotówce"

Donald Tusk zaszalał w dzisiejszym wywiadzie. Zapewnia, że tu i teraz paliwo staniałoby do 5 zł, gdyby tylko on objął rządy w Polsce. Do tych rewelacji odniósł się podczas konferencji prasowej wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Gdybym ja został premierem, to by cena spadła do złotówki albo by wręcz dopłacano do każdego litra – ironizował wicepremier, dodając, by poważnie podchodzić do tego rodzaju problemów.

Jarosław Kaczyński
twitter.com/MSWiA_GOV_PL screen

Dziś odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów konferencja dotycząca projektu ustawy o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej.

Jarosław Kaczyński został zapytany przez Polsat News o fragment wywiadu z Donaldem Tuskiem. O fragment dotyczący cen paliw w Polsce.

Tusk został tam zapytany o ceny paliw. Powiedział, że gdyby dziś został szefem rządu, to jutro paliwo byłby po 5,19 zł.

"Jak pan skomentuje słowa Donalda Tusk, który mówi, że gdyby on był teraz premierem, to cena benzyny spadałaby do 5 zł" – pytał reporter.

Ja mógłbym dokładnie tak samo powiedzieć, że gdybym ja był premierem, to by cena spadła do złotówki albo by wręcz dopłacano do każdego litra. Proszę więc o poważne podejście do tego rodzaju problemów

– odparł żartobliwie wicepremier.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo