Pogoń i Lechia poznały rywali w Lidze Konferencji UEFA

Pogoń Szczecin zagra z KR Reykjavik z Islandii, a Lechia Gdańsk z macedońską Akademiją Pandev w pierwszej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Konferencji. Losowanie par odbyło się w szwajcarskim Nyonie. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 7 i 14 lipca, polskie zespoły rozpoczną w roli gospodarzy.

https://twitter.com/PogonSzczecin

Zarówno Pogoń, jak i Lechia - trzeci i czwarty zespół ekstraklasy w minionym sezonie - były rozstawione w losowaniu i trafiły na teoretycznie słabszych rywali.

Mający ponad 120-letnią historię klub z Reykjaviku prawo występu w europejskich pucharach dzięki trzeciej lokacie w poprzednim sezonie ligi islandzkiej, która rywalizuje systemem wiosna-jesień. Po ośmiu kolejkach nowych rozgrywek z dorobkiem 14 punktów plasuje się na piątej pozycji, ze stratą 10 pkt do ekipy Breidablik.

Lechia z kolei trafiła na wicemistrza Macedonii Płn. Założony w 2010 roku klub ze Strumicy, który drużynę seniorów posiada od 2014, należy do najbardziej znanego macedońskiego piłkarza ostatnich lat Gorana Pandeva, który rozegrał 122 spotkaniach w drużynie narodowej zdobywając 38 goli, a od 20 lat występuje w ekipach włoskich, z krótką przerwą na grę w Galatasaray Stambuł.

W 1. rundzie kwalifikacji wystąpi łącznie 60 ekip. W drugiej dołączą kolejne, w tym wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski - Raków Częstochowa.

Losowanie potencjalnych par 2. rundy kwalifikacji odbędzie się w środę. Aby awansować do fazy grupowej trzeba przejść cztery rundy.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Liga Konferencji #UEFA #Lechia Gdańsk #KR Reykjavik #Pogoń Szczecin #Akademija Pandev Strumica #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo