Brutalnie pobity sędzia piłkarski nie żyje

Salwadorska Federacja Piłki Nożnej potępiła w poniedziałek pobicie na śmierć sędziego, który został brutalnie zaatakowany podczas wykonywania swoich obowiązków w trakcie meczu w ten weekend w San Salvador.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W komunikacie prasowym związek „potępia, żałuje i odrzuca agresję fizyczną ze skutkiem śmiertelnym”, wobec sędziego, 63-letniego Jose Arnoldo Amaya, od „pseudokibiców i piłkarzy przy okazji meczu, który prowadził na Stadionie Toluca w San Salvador".

Członek Krajowego Związku Sędziów Piłkarskich Salwadoru został brutalnie zaatakowany i przewieziony do punktu opieki medycznej, gdzie po kilku minutach zmarł.

Władze nie zdążyły jeszcze ustalić dokładnie, co się stało i nadal szukają winowajców. Z wcześniejszych danych wiadomo było, że zaatakowała go grupa zawodników i kibiców. Świadkowie zwracają uwagę, że po pokazaniu jednemu z piłkarzy żółtej kartki, ten obrażał go werbalnie, a później mocno go pobił.

Jose Arnoldo Amaya przez dwadzieścia lat był arbitrem w lokalnych, szkolnych i amatorskich meczach ligowych w tym środkowoamerykańskim kraju

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Salwador #sędzia piłkarski #pobicie #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo