Rosyjski krążownik przepłynął w pobliżu włoskich brzegów. Moskwa pręży muskuły na Morzu Śródziemnym

Rosyjski krążownik rakietowy Wariag przepłynął w odległości 150 mil morskich od brzegów Apulii na południu Włoch. To z kolei wywołało chwilowy niepokój w tym kraju. Przedstawiciele Marynarki Wojennej, która obserwuje wszystkie ruchy rosyjskich jednostek na Morzu Śródziemnym, twierdzą, że ich obecność jest coraz częstsza, jednak ich charakter jest wyłącznie "pokazowy".

Rosyjski krążownik rakietowy Wariag
Vitaliy Ankov / CC-BY-SA 3.0 / https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/RIAN_archive_395186_Russia_will_celebrate_Pacific_Fleet_Day_on_May_21._The_Guards_guided-missile_cruiser_Varyag_underway_at_sea.jpg

Przy tej okazji powtórzono, że zarówno włoska marynarka, jak i NATO bacznie monitorują każdy rosyjski okręt w tym rejonie.

Włoskie służby wytłumaczyły, że takie pokazowe operacje to wynik "agresywnej postawy Moskwy", która wysyła na Morze Śródziemne coraz więcej swoich jednostek - zaznacza agencja Ansa.

Jak pisze włoska agencja, informacja o obecności krążownika w pobliżu włoskiego wybrzeża pojawiła się w piątek na specjalistycznych stronach internetowych. Później okręt przepłynął 150 mil, znajdował się więc 300 mil od wybrzeża Apulii, i kierował się w stronę Krety.

Szef sztabu włoskie marynarki, admirał Enrico Credendino informował kilka dni wcześniej, że na Morzu Śródziemnym znajduje się 18 rosyjskich okrętów nawodnych plus dwa podwodne; tak dużo, jak nigdy wcześniej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojna #Ukraina #Rosja

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo