Jak postępuje się ze zdrajcami? SBU pokazała nagranie z zatrzymania rosyjskiego agenta

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała kolejnego zdrajcę. Funkcjonariusze aresztowali rosyjskiego agenta, który przekazywał rosyjskim żołnierzom informacje o tym, gdzie dokładnie stacjonuje ukraińskie wojsko w obwodzie charkowskim. Mężczyznę udało się zwerbować przez internet. Zabezpieczono telefon, na którym znaleziono jednoznaczne wiadomości tekstowe z Rosjanami. Za zdradę grozi mu do 12 lat więzienia.

Tak kończą zdrajcy
Zrzut ekranu (twitter.com/@ServiceSsu)

SBU udostępniło w sieci nagranie, które przedstawia szybką akcję zatrzymania rosyjskiego agenta w obwodzie charkowskim. Z informacji przekazany przez ukraińskie służby wynika, że sprawca został schwytany na gorącym uczynku, w momencie, gdy kierował się na wykonanie kolejnego zleconego mu zadania.

SMS-ował z rosyjskimi dowódcami

SBU przekazało, że zdrajca został zatrzymany na przedmieściach Charkowa. Co ciekawe, był to obywatel Ukrainy, dokładniej - mieszkaniec regionu. Mężczyzna został zwerbowany do "współpracy" przez Internet. Na polecenie swojego kuratora z Federacji Rosyjskiej, zapisał lokalizację jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i innych formacji wojskowych stacjonujących w okolicy. 

Funkcjonariusze SBU zabezpieczyli jego telefon komórkowy. Szybko okazało się, że wymieniał on wiadomości tekstowe z rosyjskimi dowódcami. Z konwersacji z okupantami wynika, że agent miał bacznie obserwować miejscowość, w której mieszka i przekazywać wszystkie informacje rosyjskim służbom.

Stoją na ulicy [...], wzdłuż całej ulicy. Poza tym, stoją na otwartym terenie, widać ich nawet ze zdjęć satelitarnych

- brzmi treść jednego z SMS-ów mężczyzny.

Najbliższe lata spędzi w więzieniu

Rosyjski agent miał przekazywać m.in. współrzędne punktów kontrolnych, a także umocnień wojskowych. Funkcjonariusze ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa poinformowali go o podejrzeniu nielegalnego rozpowszechniania informacji o rozmieszczeniu Sił Zbrojnych Ukrainy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 


Źródło: Niezalezna.PL, twitter.com, o2.pl

#wojna #Rosja #Ukraina #zdrada #agent

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo