Burze z gradem przejdą nad wschodnią częścią kraju

Burze z gradem przejdą w poniedziałek wieczorem nad wschodnią połową kraju. Informację przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla dziesięciu województw wydane zostały alerty drugiego i pierwszego stopnia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Hunt_on_Photos_Studio

Ostrzeżenia IMGW obejmują w poniedziałek wieczorem województwa: podlaskie, lubelskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie i częściowo woj. kujawsko-pomorskie.

W większości alerty przez burzami z gradem mają drugi stopień na trzy, czyli średni. Na tym obszarze podczas burz spadnie do 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać do 100 km/h. Pierwszy, najniższy stopień mają alerty tylko w części woj. kujawsko-pomorskiego i na zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego. Synoptycy prognozują tam mniejsze opady deszczu i porywy wiatru do 85 km/h.

Od rana Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyłało alerty przez burzami do mieszkańców 12 województw, w których spodziewane były burze.

 "Uwaga! Dziś (13.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr"

- ostrzegło RCB.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo