Duda i Nauseda rozmawiali o Ukrainie i Trójmorzu

Starania o przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE oraz zbliżający się szczyt Trójmorza były tematem poniedziałkowej rozmowy prezydentów Polski i Litwy: Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy - podał prezydencki minister Jakub Kumoch.

https://twitter.com/prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał przed chwilą z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą. Tematem rozmowy były starania o przyznanie Ukrainie statusu kandydata do UE oraz zbliżający się szczyt Trójmorza

 - poinformował na Twitterze szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

28 lutego prezydent Zełenski podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. Za szybkim wstąpieniem Ukrainy do UE opowiedzieli się prezydenci 10 państw Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Słowenii, Estonii, Litwy, Bułgarii, Łotwy, Czech, Węgier, Słowacji i Chorwacji. Wezwali państwa członkowskie do umożliwienia instytucjom unijnym podjęcia kroków dla natychmiastowego przyznania Ukrainie statusu kraju kandydującego i rozpoczęcia procesu negocjacji.

Pod koniec maja, po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli, premier Włoch powiedział, że perspektywa szybkiego przyznania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej spotyka się z "obiekcją" ze strony prawie wszystkich wielkich państw UE z wyjątkiem Włoch.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Gitanas Nauseda #Andrzej Duda #Litwa #Polska #Ukraina #Unia Europejska #Trójmorze

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo