Polska będzie rozwijać technologie czołgów z Koreańczykami. Błaszczak: Ważny krok dla rozwoju wojska

"Polska Grupa Zbrojeniowa i koreańska firma Hyundai Rotem podpisały memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. To ważny krok dla rozwoju wojska i przemysłu" - poinformował w mediach społecznościowych szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister Błaszczak został powitany w bardzo miły sposób
https://twitter.com/mblaszczak

Wojsko Polskie musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt, o czym podczas wizyty w Korei Południowej rozmawiałem m. in. z przedstawicielami Hyundai Rotem. Dziś PGZ i Hyundai Rotem podpisały memorandum o wspólnym rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. To ważny krok dla rozwoju wojska i przemysłu

 - czytamy we wpisie szefa MON na Twitterze.

Błaszczak na początku czerwca złożył wizytę w Korei Południowej, gdzie spotykał się m.in. ze swoim koreańskim odpowiednikiem Lee Jong-supem oraz z przedstawicielami koreańskiego przemysłu zbrojeniowego, w tym odpowiedzialnym za ten obszar ministrem Gangiem Eun-ho.

W wystąpieniu dla mediów przed powrotem do kraju podkreślał, że koreański sprzęt powinien szybko wejść na wyposażenie WP. Szef MON informował, że negocjacje dotyczył m.in zakupu, a także produkcji w Polsce i wspólnego rozwoju koreańskich czołgów K2, oraz zwiększenia możliwości budowy armatohaubic Krab, których podwozia powstają we współpracy ze stroną koreańską.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Mariusz Błaszczak #Hyundai Rotem #Korea Południowa #czołgi #transportery #Krab

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo