Najnowsze rosyjskie czołgi trafiają... w ręce Ukraińców

Od 24 lutego, czyli pierwszego dnia rosyjskiej napaści na Ukrainę, Kijów nie ukrywa, że obrońcom brakuje broni. Mimo to, nie zamierzają się poddawać, dlatego... wykorzystują militaria, które porzucili okupanci. Odnosi się to między innymi do czołgów, co z pewnością nie spodoba się Władimirowi Putinowi.

Rosjanie ponoszą coraz większe straty
twitter.com/@UAWeapons

Wykorzystywanie przez obrońców Ukrainy sprzętu militarnego, który uprzednio przechwycili od Rosjan i ich sojuszników, nagłośnił twórca profilu Ukraine Weapons Tracker (ang. Obserwator Ukraińskiej Broni) za pośrednictwem Twittera. W serwie społecznościowym opublikował zdjęcie, na którym pozuje z dwoma rosyjskimi czołgami w tle.

Przechwytują, naprawiają i wykorzystują na polu bitwy

Z informacji przekazanych przez użytkownika Twittera wynika, że oba czołgi to rosyjskie T-901. Maszyny zostały przejęte przez żołnierzy ukraińskiej armii w trakcie bitew na froncie. Co ciekawe, są to jedne najnowocześniejszych tego typu maszyn, którymi posługują się Rosjanie.

Dwa zdobyte przez ukraińskie siły rosyjskie czołgi T-901 – to jedne z najnowocześniejszych czołgów, jakie zostały wystawione do walki na Ukrainie przez rosyjską armię

– zaznaczył twórca profilu Ukraine Weapons Tracker na Twitterze.

Chwilowo, oba czołgi  wskutek wykorzystywania podczas bitew są niesprawne. Mimo to, autor Twitterowego wpisu uspokaja, że ukraińscy żołnierze niebawem je naprawią, a następnie będą używać do wyparcia ze swojej ojczyzny okupantów.

Po naprawie te dwa (czołgi – red.) wejdą w skład broni Sił Zbrojnych Ukrainy

– zapowiedziano.

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, o2.pl

#wojna #Ukraina #Rosja

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo